Malachitowy znak 1

Malachitowy znak nr 1 - srebro próby Ag 0,925-0,928 z kamieniami półszlachetnymi (malachit) o łącznej wadze 870,00 g. Każda z liter składa się ze srebrnej oprawy, która została wypełniona zielonymi kamieniami - malachitem z Uralu.  Czytaj więcej...

W przypływie weny twórczej Dominiak postanowił swoją działalność gospodarczą sprowadzić do ukierunkowanej i charakterystycznej tylko dla niego. We wrześniu 2009 roku, na spotkaniu ze swoją wieloletnią klientką Małgorzatą Bigoszewską reprezentującą biuro rachunkowe, przedstawił oryginalny pomysł wykonania dla jej biura znaku graficznego. Projekt polegał na wykonaniu znaku w blasze srebrnej z wykorzystaniem wybranego kamienia jubilerskiego o kolorze zielonym, zastosowanym w grafice firmowej biura rachunkowego Pani Małgorzaty. Rozsądek i oryginalność klientki natychmiast nakazał wyrażenie zaakceptowania projektu zwłaszcza, że ona sama pragęnła pozostawić coś wyjątkowego dla swoich wnuków. Tak więc grafik i złotnik zadowolony z aprobaty przystąpił do realizacji zlecenia i tego samego dnia u jednego ze swoich partnerów, geolog Jaceka Szczerby z Krakowa, zamawił kamień szlachetny o kolorze zielonym. Geolog zaproponował twórcy piękny naturalny kamienia o klasie jubilerskiej - malachit.
Dominiak po zakupieniu kamienia i blachy o różnych grubościach przystąpił do realizacji zlecenia. Wynik był bardzo pozytywny zarówno dla wykonawcy jak i dla samej klientki. Autor prócz wykonanego znaku graficznego przekazał ponadto Świadectwo Badania.
Badanie metodą przybliżoną na kamieniu probierczym i analizy chemicznej wykazało próbę: blacha i oprawy kamieni Ag 0,925 - 0,928. Wyrób - wraz ze znakiem twórcy - został ocechowany polskimi cechami probierczymi dla srebra próby Ag 0,925 oraz godełkiem dla srebra na blasze łączącej litery - pod literą 'a'. Świadectwo badania - Nr 516/2009 Chorzów z dnia 2009-10-30 wystawił Obwodowy Urząd Probierczy w Chorzowie.
Właścicielem dzieła jest Małgorzata Bigoszewska reprezentująca firmę Ekoma w Tychach. Znak - 5 liter - stanowi logo Firmy Biuro Rachunkowe Ekoma - Małgorzata Bigoszewska. Oryginalny znak graficzny i Świadectwo Badania są umieszczone na ścianie czołowej biura firmy w Tychach przy ul. Harcerskiej 60.

Henryk Jan Dominiak
Copyright © 2010. All rights reserved